Harddraverij middelpunt erfgoeddocumentaire

De Harddraverij Heemskerk is het middelpunt geworden van een korte, 10 minuten durende documentaire in opdracht van het Kenniscentrum Immaterieel Erfgoed Nederland (KIEN). KIEN is de ‘hoeder’ van de erfgoedzorg in Nederland. Sinds 2022 is de harddraverij in Heemskerk één van 13 kortebaandraverijen die zijn bijgeschreven in de Inventaris Immaterieel Erfgoed. De harddraverij als middelpunt van het breed gedragen volksfeest in Heemskerk komt prachtig in beeld, samen met fragmenten van andere kortebaandraverijen zoals die in Stompwijk, Sassenheim en Santpoort. Aan het woord komen de in Heemskerk wonende pikeur Manon Pools en haar jonge collega Thomas Bos uit Assendelft, en de voorzitter van onze vereniging Gerard Post Uiterweer, tevens bestuurslid van de overkoepelende bond van harddraverijverenigingen in Nederland, de ‘Kortebaanbond’. Bekijk de documentaire hier!